Vyhľadávanie na stránke

Zora Vital

Zora Vital
Prečo vitamíny?


"Vždy mi niečo na iných vitamínoch vadilo, buď to boli konzervačné látky, farbivá alebo rôzne chemické príchute. Konečne som našla niečo, čo neobsahuje nič, ale skutočne nič umelé. A tá vitalita, čo po týchto vitamínoch mám, to sa nedá zaplatiť. Nielenže vyzerám mladšie, ale sa tak aj cítim. Ľudia mi hádajú 25 rokov - a to má pri tom toľko moja dcéra." - Zora Ochodnická

Slovo vitamín znamená vita, teda život alebo nevyhnutný pre život. Vitamíny tak ako potraviny musí každý z nás užívať stále, nielen sezónne. Vitamíny totiž patria medzi potraviny a nie lieky. Ich základnou úlohou je riadiť rôzne procesy v tele a takto ho udržiavať v dobrom a funkčnom stave. V krajnom prípade, podobne ako bez potravín by telo zomrelo, to isté by sa stalo aj bez vitamínov. Preto treba užívať dostatok vitamínov každý deň. Pri dostatočnom dennom prísune vitamínov sa človek môže cítiť plný energie, bez telesného stresu, kŕčov, únavy a podobných prejavov. Vitajte na mojej web stránke, kde nájdete len vitamíny, ktoré sú kvalitné, a čo možno najviac prírodné. Vyberte si svoje vitamíny a majte viac energie pre život.

 

Štandard - MultiVitamínová EnergiaMultivitamín a multiminerál vyrábaný novou technológiou tekutých vitamínov.

MultiVitamínová Energia Štandard je multivitamín a multiminerál vyrábaný novou technológiou tekutých vitamínov. Výhoda tejto novej technológie je veľmi vysoká vstrebateľnosť jednotlivých zložiek naproti bežným tabletkovým vitamínom, kde sú vitamíny veľmi silno zlisované a telo z nich nedokáže mať plnohodnotný účinok.

Kapsuly sú želatínové a tým pádom veľmi ľahko prehĺtateľné.

Slovo vitamín znamená vita teda život alebo nevyhnutný pre život. Vitamíny tak ako potravny musí každý z nás užívať stále, nielen sezónne. Vitamíny totiž patria medzi potraviny a nie lieky. Ich základná úloha je riadiť rôzne procesy v tele a takto ho udržiavajú v dobrom a funkčnom stave. V krajnom prípade, podobne ako bez potravín by telo zomrelo, to isté by sa stalo aj bez vitamínov. Preto treba užívať dostatok vitamínov každý deň. Človek sa vďaka týmto vitamínom môže cítiť plný energie, bez telesného stresu, kŕčov, únavy a podobných prejavov.

Možné prínosy MultiVitamínovej Energie Štandard:

* oveľa viac energie
* silnejšie kosti
* kĺby bez bolesti
* menší stres
* potlačenie svalových a nervových kŕčov (napr. pri perióde, vysokom telesnom alebo športovom výkone atď.)
* lepšia a hladšia pokožka
* ochrana pred ochoreniami
* detoxikácia tela
* lepšie zaspávanie

Zloženie MultiVitamínovej Energie Štandard:

Balenie obsahuje: 180 kapsúl (alebo v menšom balení je 30 kapsúl)
Obsah živín v 1 kapsule ODD+
Rastlinný olej 460 mg *
Vitamín C 166,7 mg 277,8%
Vitamín E 133,3 mg 1333,0%
Citrusové bioflavonoidy 83,4 mg *
Vápnik 66,9 mg 8,4%
Vitamín B1 50 mg 3571,4%
Horčík 41,67 mg 13,9%
Vitamín P 8,33 mg *
Vitamín B6 8,33 mg 16,5%
Vitamín B2 8,33 mg 520,6%
Šípky 8,33 mg *
Niacín 8,33 mg 46,3%
Kyselina pantoténová 8,33 mg 138,8%
Kyselina aminobenzoová 8,33 mg *
Inozitol 8,33 mg *
Cholín 8,33 mg *
Čerešňa Acerola 8,33 mg *
Draslík 7,5 mg *
Kyselina glutámová 4,2 mg *
Železo 3 mg 21,4%
Vitamín A (Betakarotén) 3 mg *
Zinok 2,5 mg 16,7%
Mangán 0,67 mg *
Meď 0,33 mg *
Jód 152 µg *
Kyselina listová 67 µg 33,5%
Vitamín B12 8,33 µg 833,0%
Chróm 8,33 µg *
Biotín 8,3 µg 5,5%
Selén 4,17 µg *
Molybdén 4,17 µg *
Vitamín D 1,67 µg 33,4%

Výživový doplnok v značnej miere obsahuje prírodné látky ako napríklad čerešňu Acerola, šípky, citrusové bioflavonoidy. Vitamín A je výťažok z karotky, Vitamín E z pšeničných klíčkov, Vitamín C z kukurice a hroznového cukru, Vitamín P z púčikov kvetu japonského agátu.

Vďaka svojej výnimočnej forme zásobuje organizmus vitamínmi počas celého dňa. Výrobok neobsahuje žiadne konzervačné látky, kvasnice, lepok, cukor, soľ, škrob, pšeničné deriváty, deriváty kukurice, mlieko a vajcia.

Multivitamín, ktorý obsahuje všetky potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky v skutočne dostatočnom a vyváženom množstve.

Multivitamín, ktorý obsahuje všetky potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky v skutočne dostatočnom a vyváženom množstve. Je v tekutej forme, zabalené v želatínových kapsulách, čo má niekoľko výhod: ľahko prehĺtateľné; extrémne vysoká vstrebateľnosť; v každej kapsuli je rovnaké množstvo všetkých vitamínov a minerálov.

 

MultiVitamínová Energia Aktiv pre ľudí s väčšou vyťaženosťou má vyššie dávky tých vitamínov, ktoré sa pri náročnej fyzickej a psychickej práci vo vyššej miere spotrebúvajú. Pokiaľ ste predtým neužívali pravidelne vitamíny, prvý mesiac odporúčame začať s MultiVitamínovou Energiou Štandard a potom prejsť na Aktiv.

Želatínová kapsula je ľahko prehltnuteľná, v žalúdku sa rozpustí a nezaťažuje ho. Neobsahuje žiadne aditívne spojovacie a konzervačné látky ako "klasické tablety". Vo vnútri želatínovej kapsule je tekutina. Tekutina sa v organizme vstrebáva na 98%, na rozdiel od tabliet, ktoré majú vstrebateľnosť iba 10 - 20%. Táto technológia tekutých vitamínov zabezpečí, že látky, ktoré sú v MutliVitamínovej Energii obsiahnuté Vaše telo skutočne aj využije.

Únava, stres, rôzne bolesti aj choroby - to je len pár vecí, ktoré môže MultiVitamínová Energia zvládnuť.


O MultiVitamínovej Energii:

MultiVitamínová Energia je multivitamín a multiminerál vyrábaný novou technológiou tekutých vitamínov. Výhoda tejto novej technológie je veľmi vysoká vstrebateľnosť jednotlivých zložiek naproti bežným tabletkovým vitamínom, kde sú vitamíny veľmi silno zlisované a telo z nich nedokáže mať plnohodnotný účinok.

Kapsuly sú želatínové a tým pádom veľmi ľahko prehĺtateľné.

Slovo vitamín znamená vita teda život alebo nevyhnutný pre život. Vitamíny tak ako potravny musí každý z nás užívať stále, nielen sezónne. Vitamíny totiž patria medzi potraviny a nie lieky. Ich základná úloha je riadiť rôzne procesy v tele a takto ho udržiavajú v dobrom a funkčnom stave. V krajnom prípade, podobne ako bez potravín by telo zomrelo, to isté by sa stalo aj bez vitamínov. Preto treba užívať dostatok vitamínov každý deň. Človek sa potom môže cítiť plný energie, bez telesného stresu, kŕčov, únavy a podobných príznakov.

 

Vitamín C 1000mg, 30 ks Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, s veľkou antioxidačnou schopnosťou. Patrí medzi najužívanejšie vitamíny. Svojou antioxidačnou schopnosťou zamedzuje škodlivému priebehu oxidácie v organizme. Zohráva veľkú úlohu pri obrane organizmu pred virózami. Posilňuje imunitný systém.

Je potrebný pre správne fungovanie nervového systému. Prispieva k udržaniu si zdravej pokožky, vlasov a nechtov. Je nenahraditeľný pre zdravú stavbu kostí a zubov. Zohráva veľkú úlohu pri vstrebávaní železa do organizmu. Posilňuje srdce a napomáha k dobrému fungovaniu obehového systému. Dlhodobé užívanie vitamínu C zásadne znižuje riziko infarktu z dôsledku skôrnatenia ciev. Chráni pred vznikom nádorových ochorení.

Keď chýba: Krvácanie z ďasien prípadne problémy s nimi. Choroba z nedostatku sa volá skorbut. Jeho nedostatkom trpia najmä fajčiari, nachladnutí ľudia či ľudia pod stresom. Jedna cigareta dokáže zničiť až 125mg tohto vitamínu, čo sa rovná približne 3 pomarančom. Aktívny fajčiar by si mal teda k svojim 20 cigaretám denne prikúpiť ešte cca 60 pomarančov. Z Vitamínu C sa v podstate nedá predávkovať. Ak je ho v tele veľa, jednoducho ho telo vylúči formou hnačky. Vtedy treba len znížiť dávku a hnačka zmizne.

Užívanie: 1 tableta denne s jedlom, alebo po jedle

Odporúčaná dávka: Štandardná odporúčaná dávka je 60mg (toto odporučenie sa nemenilo už od čias 2. svetovej vojny aj napriek mnohým zmenám v životnom štýle a tempe). Mnohé vedecké výskumy potvrdili, že je možné bez problémov užívať dávku aj 500mg, dokonca až 1.000mg denne. Pokryť dennú dávku stravou, 500 až 1.000mg, je dosť kyslý zážitok, pretože by bolo potrebné zjesť približne 1-2 kilá citrónov. Odporúča sa užívať spolu s B-Komplexom. Počas nachladnutia je potrebné zvýšiť príjem C-éčka až na niekoľko tisíc miligramov denne. Z vitamínu C sa v podstate nedá predávkovať. Ak je ho v tele veľa, jednoducho ho telo vylúči formou hnačky. Vtedy treba len znížiť dávku a hnačka zmizne.

 

 Cal-Mag (Calcium-Magnezium) sáčkovaný; 30 sáčkov

Instantný nápoj z Vápnika a horčíka obohatený o vitamín C s citrónovou príchuťou.

Vápnik a horčík sú dôležité prvky pre základnú stavbu tela, dobré fungovanie nervovej sústavy a svalstva.

Výživový doplnok vo forme instantného osviežujúceho nápoja, s primeraným množstvom vápnika, horčíka a s prídavkom vitamínu C. Je dôležitý pre každodennú pohodu pri zvládaní vypätých a náročných situácií doma v práci a pri športe.

Kalcium a Magnézium pomáhajú znížiť stres, svalové kŕče (napr. pri menštruačnom cykle), pôsobia upokojujúco. Plus vyrovnávajú hladinu týchto prvkov v organizme. Ideálny produkt na podporu kostí, zubov, nechtov a vlasov.

Skratka "Kal" je z anglického slova "calcium", čo je vápnik a "mag" je skratka z anglického "magnézium", čo je horčík. Vápnik je základný stavebný prvok a čo je ešte dôležitejšie, vápnik ovplyvňuje nervový systém. Vysvetlením vápnika ako základného prvku je, že nedostatok vápnika spôsobuje osobe kŕče, či už nervové alebo svalové (napr. kŕče pri menštruácii). Človek, ktorý si myslí, že je v stave vysokého napätia alebo niečo podobné, môže mať jednoducho nedostatok vápnika. Vápnik sa podáva spolu s horčíkom čo zabezpečuje ideálne využitie obidvoch prvkov. Horčík samotný sa preukázal ako nevyhnutný na udržiavanie vyrovnanosti nervového systému, čo sa prejavuje adekvátnou reakciou na podnety z prostredia. Vápnik aj horčík napomáhajú pri zabraňovaní bolestiam svalov, na základe toho, že samotný kŕč je mimovoľné svalové vypätie. Preto je dobré užívať Kal-Mag každý deň.

Množstvo: 30 porcií

Zloženie:
glukonát vápenatý, prášok z prírodnej citrónovej šťavy, kyselina L-asparágová, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), kyselina askorbová, kalcium laktát, horečnaté soli kyseliny citrónovej, vápnik askorbátu, sulfát horčíka, oxid horečnatý, vápenaté soli kyseliny citrónovej. Kvalitu si zachová v neporušenom balení pri skladovaní medzi 15-25 °C do konca mesiaca uvedenom na obale (mesiac, rok). Výživový doplnok odporúčaný pre každodenné užívanie.

Hmotnosť: 240 g

Odporúčanie: Užite dennú dávku Cal-Magu ako nápoj pri jedle alebo po ňom!

Dávkovanie: 1 sáčok (8g) zaliať 2 - 3dcl studenej vody, dobre zamiešať a vypiť. Obsahuje vitamín C, ktorý sa horúcou vodou znehodnotí a preto je dôležité použiť studenú vodu.

Príprava:
Pred použitím pretrepte obsah krabice! Zalejte prášok studenou vodou a miešajte kým sa nerozpustí. Tým, že je Cal-Mag rozpustný v studenej vode, obsahovaný vitamín C sa neznehodnotí a neutrpí tepelné poškodenie. Upozornenie: „Neprekračujte odporúčané denné množstvo!” Balenie obsahuje 30 dávok. 1 odmerka obsahuje: ODD % Vit. C 750 mg 1250% Vápnik 400 mg 50% Horčík 200 mg 67% ODD% - odporúčaná denná dávka

VÁPNIK (CALCIUM)

Podobne ako vo vitamínoch je vitamín C najznámejší, v mineráloch je to vápnik. V prírode sa vyskytuje vo veľkých množstvách a zo všetkých minerálov aj náš organizmus si ho vyžaduje v najväčšom množstve. Spolupracuje s fosforom a spolu tvoria stavebný základ pre zuby a kosti. Vápnik spolu s horčíkom zase regulujú činnosť srdca.

Chýbajúci vápnik u tehotných a dojčiacich žien môže mať za následok rednutie kostí a ich zvýšenú lámavosť a u detí krivicu. Z tohto dôvodu niektoré ženy či deti konzumujú omietku alebo školskú kriedu. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť multiminerálmi od našej firmy.
Ľudia vo vyššom veku by taktiež nemali zabúdať na pravidelné užívanie vápnika na podporu krehkých kostí. Je alarmujúcim faktom, že vápnik a železo najviac chýbajú v strave starších žien.

Tiež je možné pripraviť nápoj z kalcia, magnézia a jablčného octu. Nazýva sa Kal-Mag podľa začiatkov slov hlavných zložiek. Je potrebné dodržať ich presný pomer. Výhoda je vysoká účinnosť, pretože kalcium a magnézium sa môžu veľmi dobre vstrebať do organizmu vďaka kyslému prostrediu vytvorenému pomocou jablčného octu.

Tento nápoj respektíve táto kombinácia aktívnych zložiek a jeho blahodarné účinky objavil americký vedec už pred niekoľkými desaťročiami, no doposiaľ nebol jeho význam dostatočne docenený. Naša firma ho ponúka v niekoľkých formách a pravdepodobne najpraktickejší je v tekutej forme - dá sa konzumovať priamo alebo veľmi jednoducho rozmiešať v džúse alebo v čaji.

Odporúčaná dávka:
800mg až 1.200mg pre dospelého človeka. Tehotné a dojčiace matky môžu ešte vyššiu dávku – 1.200mg-1.500mg. Aby sme dosiahli dávku 800mg vápnika, musíme denne vypiť liter mlieka alebo skonzumovať 1,7 kg brokolice.

Prínosy:

* udržiava pevné kosti a zuby
* zabezpečuje pravidelnú činnosť srdca
* podporuje nervový systém
* potláča svalové a nervové kŕče (napríklad pri menštruácii)
* zúčastňuje sa vstrebávania železa
* pomáha proti nespavosti
* posilňuje kosti proti lámaniu a rednutiu (osteoporóze)

Keď chýba:
Rednutie kostí a ich zvýšená lámavosť (osteoporóza). Krivica u rastúceho organizmu. Kŕče a nespavosť.

Prírodné zdroje:
Syry, mlieko, mliečne výrobky, losos, sardinky, arašidy, slnečnicové semená, brokolica.

HORČÍK (MAGNÉZIUM)

Ľudský organizmus sa bez dostatočného množstva horčíku nezaobíde. Ideálny pomer užívania spolu s vápnikom sú 2 diely vápnika a jeden diel horčíka.

Napomáha srdcovej činnosti, podporuje nervový systém. Niekedy sa podáva formou injekcií pre vyvolanie okamžitého účinku, najmä pri vysokom krvnom tlaku.

Ak je človek po práci pravidelne vyčerpaný, je možné, že mu chýba práve horčík. V takýchto prípadoch veľmi dobre pomáha piť Kal-Mag, čo je nápoj z vápnika a horčíka. Tento nápoj optimálne dopĺňa tieto dva minerály a navyše upokojuje organizmus a potláča problémy so zaspávaním.

Ženy užívajúce antikoncepciu by taktiež mali zvýšiť príjem horčíku.

Odporúčaná dávka:
250-500mg denne. 1-2 kilogramy banánov pokryjú dennú odporúčanú dávku.

Prínosy:

* potláča depresívne stavy
* pôsobí proti svalovým kŕčom (vrátane menštruačných)
* prispieva k zdravému chrupu
* podporuje nervový systém
* bráni ukladaniu ďalších látok v obličkách a žlčníku
* znižuje krvný tlak

Keď chýba:
Trasenie sa, svalové kŕče.

Prírodné zdroje:
Tmavá listová zelenina, banány, orechy, mandle, nemleté obilie.

 

Vitamín B1 250mg (100 ks)

 Vitamín B1 inak nazývaný tiamín je dôležitý pre správnu funkciu nervového systému - môže pomôcť pri bolestiach hlavy. Taktiež je nevyhnutný pre produkciu energie a pri metabolizme.

Popis:

Vitamín B 1 (tiamín ) je vo vode rozpustný vitamín, denne ho treba doplňovať, ako aj ostatné vitamíny z rodu B komplexu. Nazývame ho morálnym vitamínom, lebo priaznivo pôsobí na centrálny nervový systém a na duševnú pohodu. Odstraňuje depresie, posilňuje pamäť, pomáha bunkám tela premieňať sacharidy na energiu, je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca, svalov a nervového systému, podporuje vylučovanie žalúdočných kyselín, zvyšuje rozpustnosť vápnika v žalúdku.

Nedostatočný prísun tohto vitamínu vedie ku strate chuti do jedla, opuchom končatín, zmätenosti, zväčšeniu srdca, ochabnutosti svalov a k nervovým poruchám. Nedostatkom trpia najmä alkoholici. Úplný nedostatok vitamínu B 1 vedie k ochoreniu zvanému beri- beri.

Užívanie: 1 kapsula denne počas, alebo po jedle

Zloženie:                                               Množstvo    ODD v %
Vitamín B1( thiamin-hydrochlorid)  250 mg       7142 %


Obsahuje: tiamin hydrochlorid, ryžovú múku, želatínu

Objednávky na  zora@zora.sk alebo mobil 0907090911


 
 
 
Zora