Vyhľadávanie na stránke

Moja najlepšia diéta

Janka Lelková

29.04.2011

Meno a priezvisko: Janka Lelková
Vek: 30 rokov
Povolanie: Lesná inžinierka
Stav : vydatá, 1 dieťa


Ahojte bacuľky,

V auguste 2006 som započula z rádia súťaž o pobyte v Chorvátsku s profesionálnou cvičiteľkou Zorou Ochodnickou. Vyhrať sa mi nepodarilo, ale zachytila som jej internetovú stránku. Začala som sa zaoberať otázkou, že už vážne treba s mojou váhou niečo robiť. Začiatkom septembra 2006 som mala 93 kíl pri výške 171 cm, 30 rokov a kondíciu horšiu ako 50 ročný kolegovia.

Keďže som v znamení býka, musela som najprv samú seba presvedčiť, že už dosť!
Keď som si prečítala o osobnej zostave šitej na mieru pod dohľadom cvičiteľky napadlo ma, že už to sama nezvládam a potrebujem nad sebou tvrdú ruku a keď za to ešte aj zaplatím, tak hádam nebudem porušovať diétu. Vyhovovalo mi, že budem cvičiť doma a len neuveriteľných 10 minút a nebudem pri tom hladovať.

Výsledky prichádzali veľmi rýchlo a veci začali na mne visieť, takže som sa ako typický býk zaťala a neporušila som diétu ani na oslavách. Zaujímavosťou bolo, že chuť na sladké pominula.
Po prvom mesiaci som schudla 9 kíl a tak som si stanovila vyšší cieľ – schudnúť dokopy 20 kíl. A podarilo sa - presne v deň finále Supertela som vážila neuveriteľných 72 kíl.

A konečne prišiel deň, keď som si v obchode s konfekciou mohla nakupovať a vyberať, čo ja chcem, ten pocit bol úžasný. Aj na mojej osobnosti sa to prejavilo, zlepšili sa moje vzťahy v práci aj v osobnom živote.
Svoju kondíciu som si overila v teréne. Pretože som povolaním lesná inžinierka, zúčastnila som sa 20.12.2006 spoločnej poľovačky na diviačiu zver ako honec. Skončila som síce premrznutá, ale s takým pocitom zadosťučinenia ako málokedy. Chlapi mi len podali ruky a povedali „klobúk dole, Jana nemysleli sme si, že toľko vydržíš!“ To bola moja najväčšia odmena za schudnutie.

Za svoj úspech som sa chcela poďakovať pani Zore tým, že som časopisu Šarm poskytla rozhovor ako klientka s najlepšími výsledkami.
Zora je žena, ktorá pôsobí na ľudí už len čarom osobnosti a je radosť byť v jej prítomnosti, napríklad aj na jej víkendových kurzoch.
Zore vďačím za svoju veľkú životnú zmenu a neviem prečo, ale podvedome nechcem s ňou stratiť kontakt, lebo mám nejaký ten pocit, že patrí do môjho života.
A tak už nie som frustrovaná mladá mamička, ktorá pozerá iba na šťastie a potreby dieťatka, ale mladá žena, ktorá pochopila, že dieťa bude najšťastnejšie, keď sa mama zmení na sebavedomú a spokojnú ženu, ktorá si zlepšila svoje vzťahy aj sama so sebou.

Jana Lelková

Zuzana Čuchranová

I.S.

Michaela Horňáková
DOBRÁ SPRÁVA PRE DOJČIACE MAMIČKY
Katarína Nagyová

Terézia Bendisová

Marta Štolfová

Mário Paliatka alias Safi

Janka Lelková

Matej Forgáč

 
 
 
Zora